Witamy Cię na łamach Na Styku Sieci!

Jesteśmy tu po to by pomóc Ci lepiej zrozumieć działanie sieci komputerowych. Początkujących uczymy podstaw z zakresu Routing & Switching, a bardziej doświadczonym pomagamy rozwinąć umiejętności także w dziedzinie projektowania i automatyzacji sieci. Z naszą pomocą zrozumiesz również funkcjonowanie sieci bezprzewodowych!

Poniżej znajdziesz 3 przyciski, które pomogą Ci dotrzeć do treści dopasowanych do Twoich potrzeb.

Sieci dla początkujących

BEGINNER - Sieci dla początkujących

Pomożemy Ci lepiej zrozumieć na czym polega praca sieciowca. Nauczymy Cię również podstaw technologicznych.

Sieci dla zaawansowanych

ADVANCED - Rozwiń swoje umiejętności

Pomożemy Ci rozwinąć Twoje umiejętności i wiedzę w obszarach Routing & Switching, Design oraz Network Automation.

Sieci bezprzewodowe

WIRELESS - A gdyby tak bez kabli?

Nauczymy Cię w jaki sposób działają sieci bezprzewodowe. Pomożemy Ci wykorzystać nabytą wiedzę do efektywnego zarządzania nimi.

Jakie treści znajdziesz na łamach Na Styku Sieci?

Na łamach naszej strony publikacje ukazują się w trzech głównych formach:

Skupiamy się przede wszystkim na tworzeniu treści technicznych, ale od czasu do czasu pojawiają się również publikacje nietechniczne. Chcemy ułatwić Ci rozróżnienie poszczególnych typów treści, dlatego też zdjęcia obrazujące artykuły wyposażone są w następującą identyfikację graficzną:

Poza podziałem ze względu na typ treści wprowadziliśmy również podział ze względu na tematykę. Poniżej znajdziesz sekcje przygotowane specjalnie dla naszych trzech głównych grup odbiorców: osób początkujących, doświadczonych oraz chcących nauczyć się sieci bezprzewodowych.

Jeżeli szukasz treści o konkretnej tematyce to zachęcamy Cię do skorzystania z wyszukiwarki, którą znajdziesz w menu strony.

BEGINNER

Sieci dla początkujących

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne mogą być początki. Wiemy, bo sami tam kiedyś byliśmy! Chcesz się upewnić czy sieci komputerowe są dla Ciebie? A może już stawiasz pierwsze kroki i potrzebujesz wsparcia w nauce? Zamierzasz zdać CCNA R&S? W tej sekcji zebraliśmy dla Ciebie wszystkie materiały, od których powinieneś zacząć swoją przygodę z sieciami!

Rozważasz karierę sieciowca?

Dowiedz się więcej o tym jak wygląda praca sieciowca! Z jakimi problemami przyjdzie Ci się mierzyć? Czego możesz się spodziewać? Czy zarobki w tej branży będą dla Ciebie satysfakcjonujące? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania!

Chcesz się nauczyć podstaw?

Początki mogą być trudne, nie wspominając o mnogości i stopniu skomplikowania protokołów sieciowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie publikacje, w których wytłumaczymy Ci podstawy w prosty i zrozumiały sposób.

A gdyby tak zdać CCNA R&S?

Cisco CCNA R&S jest po dziś dzień złotym standardem w certyfikacji sieciowej. Przygotowanie do tego egzaminu certyfikacyjnego to w naszej opinii jedna z najlepszych metod na efektywne rozpoczęcie kariery sieciowca. Pozwól, że Ci pomożemy!

ADVANCED

Rozwiń swoje umiejętności

Mając już pewne doświadczenie i rozumiejąc działanie sieci chciałoby się posiadaną wiedzę pogłębić. Przygotowaliśmy więc dla Ciebie materiały, które pozwolą Ci poznać poszczególne protokoły z zakresu R&S bardziej szczegółowo. Ale nie tylko! Poruszamy również zagadnienia projektowania oraz automatyzacji sieci.

Najważniejsze protokoły. Głębiej.

Routing & Switching to bardzo rozległy dział sieci komputerowych. Mając już w małym palcu podstawy czas przejść na wyższy poziom. Przygotowaliśmy materiały, które pozwolą Ci pogłębić Twoje zrozumienie działania sieci.

Dobry design to podstawa

Dobrym dodatkiem do wiedzy z obszaru Routing & Switching jest zrozumienie całego procesu projektowania sieci. Przygotowaliśmy dla Ciebie opisy poszczególnych modeli projektowych aby pomóc Ci postawić pierwsze kroki w tym kierunku!

Pierwsze kroki z automatyzacją

Prawie każdy inżynier sieci komputerowych zgodzi się dziś, że automatyzacja sieci to przyszłość. Początki mogą być jednak bardzo trudne, zwłaszcza dla osób, którym programowanie przychodzi bardzo ciężko. Postawmy pierwsze kroki razem!

WIRELESS

A gdyby tak bez kabli?

Tradycyjne sieci kablowe to nie wszystko. Z każdym rokiem liczba urządzeń wykorzystujących do komunikacji łączność bezprzewodową powiększa się. Chcesz nabyć wiedzę, którą posiada niewielu i podnieść swoją wartość na rynku pracy? Sieci bezprzewodowe są dla Ciebie!

Zrozum działanie sieci bezprzewodowych

Zacznijmy od podstaw. W sieciach bezprzewodowych mamy do czynienia z innym medium niż w przypadku połączeń kablowych. Warunki gry ulegają zatem zmianie. Zagłębimy się nieco bardziej w fizykę, ale z naszymi publikacjami będzie to łatwe, proste i przyjemne!

Pierwsze kroki w kierunku certyfikacji Wireless

Jaki jest najlepszy sposób aby jednocześnie nauczyć się technologii i poświadczyć zrozumienie nowo nabytej wiedzy? Oczywiście certyfikacja! Sieci bezprzewodowe nie są tu wyjątkiem – prezentujemy najlepsze ścieżki certyfikacyjne jakie możesz wybrać. Odpowiadamy również na pytanie czy warto się certyfikować.

Poznaj bardziej zaawansowane zagadnienia

Mając już za sobą zrozumienie podstaw czas zagłębić się w niuanse działania sieci Wi-Fi. A jest z czym się zapoznać! Mnogość technologii niejednego może przyprawić o zawrót głowy, ale jesteśmy tu po to żeby Ci pomóc w procesie nauki.