Prosty sposób na to, aby zarabiać więcej

Wiele razy w Twoim życiu się pewnie przewinęło sformułowanie “Rób to co kochasz, a pieniądze przyjdą same”. I jak bardzo trywialnie by to nie brzmiało to często tak w istocie jest. Zostały nawet przeprowadzone badania, które wykazały, że szczęśliwi ludzie zarabiają więcej. I gdyby zatrzymać się w tym miejscu to mogłoby to wydawać się nam płytkie – no tak, znowu wszystko się kręci dookoła pieniądza. Nie poprzestawajmy jednak na tym i zadajmy sobie kolejne pytanie: skoro szczęśliwi zarabiają więcej to co sprawia, że są szczęśliwi?

Informatyką interesowałem się już od dawna – pamiętam jak już w podstawówce regularnie biegałem do kiosku aby kupić najnowszy numer “Komputer Świata”. Zaczynając gimnazjum nie tylko doczekałem się swojego pierwszego PC-ta, ale i zacząłem programować w C++. Wiem, że na tak wczesnym etapie niezbyt często spotyka się osoby, które wiedzą co chcą robić w życiu. Dla mnie jednak było jasne, że chcę zostać programistą. A pomimo to, życie potoczyło się dość przewrotnie.

Czym dłużej kontynuowałem zaoczne studia, tym bardziej zdawałem sobie sprawę, że nie jest to do końca to co bym chciał robić całe życie. W międzyczasie zacząłem już regularnie pracować w naszym małym rodzinnym biznesie (branża budowlana) i było mi z tym dobrze.

Ja, budowlaniec. 5 lat i 20kg temu.

Lubiłem to, ale nadal chciałem ukończyć studia a siebie wyobrażałem jako programistę (tak trochę na siłę, nie chcąc chyba przyznać, że straciłem zapał). W tamtym momencie nie miałem jeszcze pojęcia o sieciach. I to właśnie wtedy przekonałem się jak wiele może zmienić poznanie jednej osoby. Był to kolega ze studiów, sieciowiec. I żeby nie owijać w bawełnę, pozwolę sobie przytoczyć rekomendację na LinkedIn, którą mu napisałem w miesiąc po zdaniu CCNA:

“Networking adventure started for each of us differently – ones found by themselves that „This is it!”, others got inspired by people already working in networking. I’m in this second group and I’m really grateful that I had chance to meet Adam – very skilled network engineer who except of very wide knowledge has also other very important skill – ability to infect others with his passion. I would like to thank you Adam for inspiring me to become expert in that IT branch. You have shown me one most important thing – simply how “cool” networking is.”

– Damian Michalak

I po kilku dyskusjach na korytarzach Politechniki Poznańskiej wszystko potoczyło się bardzo szybko. Akademia Sieci Cisco, której nie ukończyłbym bez wsparcia rodziny, wieczory spędzone na oglądaniu CBT Nuggets i w końcu na początku 2013 roku decyzja o przeprowadzce do Bydgoszczy i postawienia tam pierwszych kroków na nowej ścieżce kariery.

Wyspa Młyńska i budynek Opery w Bydgoszczy

Od tamtego momentu spotkałem na swojej drodze wielu wspaniałych ludzi. Robiłem to co mnie interesowało. Każdego dnia (czy też nocy na 12-godzinnej zmianie w pierwszej pracy) wiedziałem, że robię to co lubię i chcę być w tym coraz lepszy. Wiedziałem, że (jak to mówią Amerykanie): “There’s more of that where it came from”

Zaczynając tworzenie tego bloga, jedną z pierwszych zredagowanych stron była strona “O blogu”. Nie bez powodu pojawił się tam cytat Konfucjusza:

Dziś, po czterech latach pracy, podpisuję się pod tym obiema rękami. Uwielbiam swoją pracę i sprawia ona, że jestem szczęśliwy. Tego samego życzę i Tobie!

Aaa… pytasz “a pieniądze?”? Odpowiadam – “Rób to co kochasz, a pieniądze przyjdą same” – udowodnione empirycznie 🙂

A jak zaczęła się Twoja kariera sieciowca?

🗳 Jak przydatna była ta publikacja?

Średnia ocena / 5. Ilość głosów:

Dziękuję za ocenę! Zapraszam Cię do obserwowania NSS w mediach społecznościowych!

Przykro mi, że ta publikacja okazała się być dla Ciebie nieprzydatna!

Uwaga: Twój głos będzie liczony tylko jeśli udzielisz feedbacku używając formularza poniżej.

author avatar
Damian Michalak

Network Consultant, Twórca Na Styku Sieci

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane

Subscribe
Powiadom o
guest
7 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid Ankowski

Cześć Damian! Świetny wpis 🙂 Może napiszesz coś o swoich początkach kariery w sieciach ? Pierwsze problemy, wyzwania, jak poszło Ci przelanie nabytej wiedzy na działania w firmie itp.
Pozdrawiam.

Dawid Ankowski

Cześć Damian! Świetny wpis 🙂 Może napiszesz coś o swoich początkach kariery w sieciach ? Pierwsze problemy, wyzwania, jak poszło Ci przelanie nabytej wiedzy na działania w firmie itp.
Pozdrawiam.

Sandipp

Hej, tak z ciekawości, ile kiedyś kosztowały CBT Nuggets? 🙂

Damian Michalak

Hej! Szczerze mówiąc nie pamiętam konkretnej kwoty, ale pamiętam, że za dużo 🙂 Chyba było to $99 miesięcznie czy coś w tym stylu.

Maciej

Student z dodatkowym 99$ miesięcznie, zazdraszczam ;).

Damian Michalak

Po prostu wcale nie imprezowałem, na zajęcia jeździłem rowerem, w wolnych chwilach roznosiłem ulotki a na obiad jadłem Vifony i parówki z czajnika 😉

NeXoS NeXoS VC

Hehe :p a transferu na pewnej stronie ci starczylo xd??

Top